20 Temmuz 2007 Sayı: 2007/28(28)

  Kızıl Bayrak'tan
   Düzenin seçim oyununu bozalım,
mücadeleyi yükseltelim!
  Hükümetin ABD’ye kafa tutma
maskaralığı!
CHP emperyalizme uşaklıkta kusur etmeyecek!
Sermaye düzeninin harcı devlet terörüyle karılmıştır!
Bağımsız sosyalist adayların tanıtım şenliklerinden...
BDSP’nin seçim faaliyetinden...
  Seçim çalışması üzerine BDSP temsilcisi İstanbul 1. Bölge Bağımsız Sosyalist Milletvekili adayı N. Şafak Özdoğan ile konuştuk...
  Ümraniye, Samandıra, Sultanbeyli’de seçim çalışması…
  Herkese sınavsız, parasız eğitim hakkı!
  KESK’te üye ve yetki kaybı...
  Mahkeme sendikacılık yapmaya çağırıyor!..
Yüksel Akkaya
  Sınıf hareketinden...
  Sermaye devleti ormanları da katlediyor
  Irak’ta ABD vahşeti sürüyor!
  İP çetesinin Mamak İşçi Kültür Evi’ne saldırısı püskürtüldü...
  Hüseyin Karabulut’u unutmayacağız!
  Binali Soydan’la dayanışmayı
yükseltelim!
  Yurtsever Kürdistan halkına!
  Mücadele Postası.
Bu sayının PDF formatını download etmek için tıklayın

 

Kızıl Bayrak'tan...

Seçim günü yaklaşırken devletin baskı ve terörü de artmaya devam ediyor. Devrimci seçim faaliyetimize yönelik keyfi baskı ve engellemelere her gün bir yenisi ekleniyor. Devlet hem sivil hem de resmi faşist çetelerini devrimcilerin, ilerici güçlerin üzerine salmaya devam ediyor.

Demokrasi maskesi altında gerçekleştirilen seçim faaliyetine yönelik azgın devlet terörü sermaye iktidarının demokrasisini de gözler önüne seriyor. ABD’ye dost, işçi ve emekçilere, ezilen halklara düşman sermaye sınıfı kölece sömürü koşullarına devam etmek için baskı ve terörden medet umuyor. Saldırılara kaldığı yerden devam edecek olan sermayenin yeni hükümeti devlet terörünü tahkim ederek gelişebilecek kitle hareketine, işçi ve emekçilerin hak arama eylemlerine, Kürt halkının meşru mücadelesine, devrimci faaliyete yönelik saldırlarını daha da artıracak. Zira sömürü üzerine kurulu kapitalist düzene tepkili milyonlarca emekçinin, ezilen halkların ayağa kalkmasından, mücadeleye atılmasından korkuyorlar.

Korkuları boşuna değil. Zira zulmü artan düzenin sonu da yaklaşıyor. İşçi ve emekçilere, ezilen halklara düşmanlıkta tekleşmiş, ABD ve İMF’ye, işbirlikçi sermayeye uşaklıkta birleşmiş düzen partilerinden ve düzenden umudunu kesen emekçi kitlelerin tek kurtuluş yolu devrimci sınıf mücadelesini büyütmekten geçmektedir. İşçi ve emekçilerin kurtuluşunun başka yolu yoktur.

Sermaye sınıfı istediği kadar seçimlerle güven tazelemeye çalışsın, boşuna! Her yeni gelen hükümetin işçi ve emekçilere sömürü ve kölelikten başka verebileceği bir şey yoktur.

Siyasal her gelişme üzerinden işçi ve emekçileri devrim ve sosyalizm mücadelesine çağıran sınıf devrimcileri olarak bu seçimlerde de emekçi kitleleri, ilerici güçleri düzene karşı devrim safında taraflaştırmaya çalışan yoğun bir faaliyet yürüttük. Devrimci seçim faaliyeti sırasında yeni güç ve imkanlar yaratan, anlamlı deneyimler biriktiren, bulunduğu alanlarda daha da derinleşen siyasal sınıf çalışmamız yeni bir evreye girmiş bulunuyor. Sistemli, kapsamlı ve planlı bir çalışma temposuyla seçim kampanyasını geride bırakırken deneyimlerimizden aldığımız güçle geleceğe güvenle yürüyoruz.

Sınıfa karşı sınıf, düzene karşı devrim, kapitalizme karşı sosyalizm çağrısını kararlılıkla yükselttiğimiz seçim çalışmamız sırasında politik olarak güçlü ve tok, pratik olarak etkin ve yaygın bir çalışma yürüttük. Yeni deneyimlerle yoğrulduk. Gücümüze geç, inancımıza inanç kattık. Dostun ve düşmanın karşısına devrimci iddia ve irademizle çıktık. Devrimin ve sosyalizmin bayrağını daha da yükseklere taşıdık. Geleceği kucaklama iddiamıza daha bir güvenle sarılarak emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz.